Witam wszystkich, którzy trafili na mój blog!

Nazywam się Piotr Burchard i od 10 lat pracuję w redakcji Auto Świata (początkowo w dziale testów, a od kilku lat w aktualnościach). Jak w przypadku większości moich redakcyjnych kolegów samochody to całe moje życie – moje praca, hobby, poświęcam im każdą wolną chwilę. Od momentu pojawienia się na świecie córeczki priorytety trochę się jednak zmieniły, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu córa przejmie najprawdopodobniej zamiłowania taty – jedynym miejscem, w którym blisko 2-letnie dziecko może skupić na czymś swoją uwagę na dłużej niż minutę jest (a jakże!) mój 40-letni, zabytkowy Fiat 125p (w najbliższym czasie zajmę się odrestaurowaniem 126p z 1974 r.!!!).

W Auto Świecie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętymi nowościami. Salony motoryzacyjne, międzynarodowe prezentacje i jazdy testowe – to właśnie mój chleb powszedni. Spod mojej ręki wychodzą też wszystkie tłumaczenia tekstów Auto Bilda, które publikowane są w dziale aktualności, często przygotowuje też testy pojedynczych aut.

Po co piszę bloga? Bardzo często przy opisywaniu jakiegoś samochodu brakuje mi miejsca na własne komentarze – wiadomo, papier nie jest z gumy! Mam nadzieję, że wydadzą się wam interesujące. Zapraszam do komentowania!